Tänavatoidu Tänav

toit

Sellel aastal avame Vanamõisa käsitöölaada raames Tänavatoidu Tänava, kuhu ootame põnevaid maitseelamusi pakkuvaid tänavatoitlustajaid!

Tänavatoit võib paljudele veel seostuda bensiinijaamade hotdogide või „burksiputkadega“. Tegelikult on tänavatoidu maailm värvikirev ja põnev, see on olnud üheks alustalaks kokakunsti arengus ning väärib ka Eestimaal suuremat tähelepanu. Tänavatoit ei tohiks olla ebatervislik, maitsetu ja ebakvaliteetselt tehtud kiirtoit. Tänavatoidu põhireegel on lihtne – see valmib kiiresti, seda on tänaval või õuetingimustes lihtne süüa ja ta on tihtipeale üllatavalt maitsev.

IMG_7104p

StreetFood ehk tänavatoit  on toit, mis on kohapeal söömiseks kokku pandud/tehtud ja seda müüakse tänaval ning on mõeldud koheseks söömiseks.

 

Tänavatoit on kõik see, mis on valminud kohapeal, kiiresti ja mida saab süüa   käes hoides.  Sinna kuuluvad kõik salatid, wrapid, tortillad jne. Toit  peaks sisaldama kindlasti midagi värsket  ja soovitatavalt kastet.  Serveerimiseks kasutatakse palju tooteid, mida saab ära süüa. Näiteks serveeritakse paellat või salatit tortilla peale, mille inimene saab  vajadusel koos salatiga  kokku keerata ja ära süüa. Igati mugav (pole vaja nuga kahvlit) ja keskkonnasõbralik (prügi vähe).

Tänavatoidu Tänavale on võimalik registreerida alates 01. aprillist.  Registreeri end kauplejaks siin.